Типи рубців2020-06-05T16:32:03+00:00

Типи рубців

Гіпертрофічний рубець

Гіпертрофічні рубці відрізняються посиленим формуванням сполучної тканини під час регенерації. Вони піднімаються над поверхнею шкіри, утворюють помітну нерівність, але не виходять за межі рани. Формування такого виду рубця відбувається при надмірній вироблення організмом колагену.

Детальніше …

Келоїдний рубець

Причина появи келоїдних рубців на сьогоднішній день до кінця не з’ясована. На відміну від гіпертрофічного, келоїдні рубці можуть поширюватися і за межі рани. Зазвичай це добре помітний горбистий рубець, з нерівними краями. Найбільш часто келоїди утворюються в місцях підвищеного натягу, а також на шиї і верхньої частини тіла.

Детальніше …

Атрофічний рубець

Атрофічні рубці – утворюються при виробленні малої кількості сполучної тканини. Найчастіше їх можна зустріти після вітрянки та акне. Атрофічні рубці зазвичай розташовані нижче поверхні шкіри.

Детальніше …

Контрактубекс — для малопомітних шрамів

КУПИТИ В АПТЕЦІ
ІНФОРМАЦІЯ

Контратубекс слід застосовувати відразу після того, як рана буде закрита, а шви видалені. Тоді почнеться формування непомітного рубця, а загоєння рани відбудеться якнайкраще.

Особливості та методи лікування

Гіпертрофічний рубець

Виникнення гипертрофического рубця пов’язано з надмірним утворенням колагенових волокон при загоєнні шкіри. Передумовою до його появи можуть стати запалення, розтягнення та інші ускладнення при загоєнні рани. Зайве утворення колагену призводить до фіброзу тканин, що й стає причиною формування грубого рубця. На відміну від келоїдних, вони не можуть вийти за межі рани, але, як правило, збільшуються і піднімаються над рівнем шкіри. Багато хто з вас напевно спостерігав їх у житті в інших людей або бачив фото гіпертрофічних рубців в інтернеті. Найбільш схильні до фіброзу поверхні суглобів і середня частина грудей — ділянки з підвищеним натягом.

Як і у випадку з багатьма хворобами, врятувати від надмірного розростання рубця може профілактика. Якщо людина знає про свою схильність до появи подібних шрамів на шкірі, то йому слід уникати пластичних операцій або ж застосовувати тільки малоінвазивні методи. У разі, якщо хірургічне втручання необхідне, то бажано, щоб лікар використовував мінімальний натяг шкіри при закритті ран, т.зв., «косметичний шов». І після зняття швів рекомендується застосовувати гель Контрактубекс — лікарський засіб з доведеним профілактичним дією проти рубців. Пам’ятайте, що лікування завжди складніше і затратним, ніж профілактика.

Лікування гіпертрофічних рубців

У лікуванні використовується один або декілька методів:

 • медикаментозний — за допомогою препаратів, імуномодуляторів або кортикостероїдів;

 • фізичний або фізіотерапевтичний методи — пов’язки, висічення, електрофорез, лазерну терапію і деякі інші способи;

 • променева терапія — використання іонізуючого опромінення;

 • косметологічні способи — хімічний пілінг і лазерне шліфування.

Гель Контрактубекс

відноситься до медикаментозного методу. Він допоможе попередити формування грубого рубця, розгладити шкіру, приховати дефекти і зробити шрам менш помітним. Контрактубекс може використовуватися і як основний спосіб корекції, і в поєднанні з іншими методами.

Келоїдний рубець

Причини виникнення його на сьогодні ще до кінця не відомі медицині. Деякі групи людей піддані ризику більше, ніж інші:

 • зі спадковою схильністю;

 • з вираженою пігментацією шкіри;

 • молодого віку;

 • в період активних гормональних змін (статеве дозрівання, вагітність і післяпологовий період, клімакс).

У представниць прекрасної статі келоїдні рубці зустрічаються частіше, і з’являються вони зазвичай в районі грудей, мочок вуха і дельтоподібного м’яза.

Якщо у Вас є спадкова схильність до келоїдних рубців, в якості профілактичних заходів слід уникати травм шкіри, непотрібних косметичних операцій, татуювання та пірсингу, а якщо з’явилися порізи і подряпини ретельно обробляти.

Келоїдні рубці: лікування різними методами

Не можна затягувати з вирішенням проблеми: через свої особливості келоїдні рубці можуть вийти за межі самої рани і сильно розростись. Для зменшення або усунення келоїдних рубців використовують як хірургічні, так і неінвазивні методи. Наприклад, до засобів профілактики келоїдних рубців відноситься Контрактубекс, який можна використовувати як самостійно, так і в поєднанні з іншими методами.

Якщо лікар рекомендує все ж хірургічні методи корекції, слід пам’ятати, що хірургічні, лазерні або механічні маніпуляції на келоїдних рубців можна проводити тільки після його повного «дозрівання», тобто, не раніше 1 року після пошкодження шкіри.

Атрофічний рубець

Атрофічний рубець може з’явитися через дефіцит утворення сполучної тканини у зоні пошкодження шкіри. Найчастіше атрофічний рубець є наслідком запальних процесів, іноді — після видалення бородавок і папілом. Атрофічний рубець розташовується, як правило, нижче поверхні шкіри, має світлу або блідо-рожеве забарвлення, в’ялий. Крім зміни зовнішнього стану шкіри, такі дефекти зменшують функціональність м’язів, а в деяких випадках можуть з часом збільшуватися в розмірах. З цих причин багато хто намагається позбутися від подібних шрамів, і зараз існує чимало методів для цього.

Методи, що дозволяють прибрати атрофічні рубці на обличчі

При виборі способу слід керуватися, перш за все, думкою лікаря. Тільки він може прийняти рішення і вибрати засіб або метод, за допомогою якого потрібно проводити лікування атрофічних рубців.:

 1. пілінг (хімічний або фізичний);

 2. використання ферментних препаратів;

 3. микродермабразія;

 4. застосування спеціальних протіворубцевих мазей (самостійно або в поєднанні з іншими методами);

 5. мезотерапія (внутрішньошкірні ін’єкції, що стимулюють вироблення колагену);

 6. субцізія (хірургічне виправлення шрамів);

 7. лазерне шліфування (метод, що дозволяє видалити мертві клітини і стимулювати поділ здорових);

 8. наповнення місця шраму колагеном або жировою тканиною.

Слід пам’ятати, що будь-який метод має свої переваги і недоліки. Не рекомендується займатися питанням самостійно: статті в інтернеті, перегляд різних фото атрофічних рубців і поради знайомих не замінять відвідування лікаря.

замовити доставку